Microsoft Surface Batarya Degişimi İçin Bizimle İletişime Geçiniz.

Aynı zamanda Surface modelleri için tamir hizmetleri hakkında detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Microsoft Surface Batarya Değişimi

Bilgisayar hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Birçok işlemde kolaylık sağlayan bilgisayarların bataryaları kullanıma bağlı olarak süreç içerisinde deforme olabilir. Şarj sorunu ya da batarya şişmesi en sık karşılaşılan batarya sorunları arasında bulunmaktadır.

Microsoft Surface son dönemde tasarımıyla ön plana çıkan bilgisayarlar arasında bulunmaktadır. Rahat taşınabilir olması ve şık tasarımı birçok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Günlük hayatta çok sık kullanılan Microsoft Surface bilgisayarlarda zaman içerisinde batarya sorunu yaşabilir.

Microsoft Surface batarya değişimi göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Yaşanılan batarya arızalarına anında müdahale edilmemesi durumunda daha büyük hasarlara yol açabilir. Batarya değişimi uygun fiyatlarla Microsoft Surface servisi tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Microsoft Surface bilgisayar modelleri lityum-iyon bataryaya sahiptir. Lityum-iyon bataryalar yüksek çalışma performansına sahiptir. Uzun süre kullanım imkanı bulunan bu bataryalar kullanıma bağlı olarak süreç içerisinde yıpranabilir. Batarya ömrünün tamamlanmasının ardından yine orijinal lityum-iyon batarya ile değiştirilmesi gerekir.

Microsoft Surface Batarya Değişimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Microsoft Surface batarya değişimi yaşanan herhangi bir batarya sorununda mutlaka yapılmalıdır. Batarya arızası zaman içerisinde bilgisayarınızın diğer parçalarına da zarar verebilir. Arızanın anlaşılabilmesi için bazı durumların gözlemlenmesi gerekir. Microsoft Surface batarya şişmesi kesinlikle batarya değişimi yapılması gereken bir durumdur.

Aşırı şarja maruz kalan bataryalarda lityum gerekenden fazla olgunlaşır. Bunun sonucunda ise bataryada şişme meydana gelir. Genellikle üretilen bataryalarda bu şişmenin yaşanması öngörülmektedir. Fakat öngörülenden fazla yaşanan lityum olgunlaşması bataryanın gözle görülür bir şekilde şişmesine tehlike oluşturmasına neden olmaktadır.

Şişmiş bir batarya ile bilgisayar kullanımı oldukça tehlikelidir. Batarya zamanla bilgisayarın ekranına ve diğer parçalarına zarar verebilir. Bu nedenle şişen batarya direkt olarak bilgisayardan çıkarılmalıdır. Bilgisayarlar bataryasız da kullanılabilen elektronik aletlerdir. Fakat taşınabilir olarak tasarlanan bilgisayarların bataryasının olmaması kullanımını zorlaştırmaktadır. Kısıtlı bir alanda kullanım sağladığı için bataryasız laptop kullanımı tercih edilmemektedir. Microsoft Surface batarya değişimi şişme olması durumunda hemen gerçekleştirilmelidir.

Microsoft Surface Batarya Değişimi Süresi

Taşınabilir bilgisayarlar için batarya kullanımı oldukça önemlidir. Bataryasız olarak kullanılabilse dahi kullanımını zorlaştırmaktadır. Bu yüzden bataryanın değişim süreci kullanıcılar için oldukça önemlidir.

Microsoft Surface batarya değişimi İstanbul içerisinde bulunan cihazlarda 2 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. İstanbul dışından gönderilen cihazlarda ise 2 gün içerisinde değişim işlemi tamamlanarak kargoya verilmektedir. Ayrıca Perpa servisinde yapılan Microsoft Surface batarya değişimi 3, 6 ve 12 aya kadar garantilidir.

Microsoft Surface Bilgisayar Firmamıza Nasıl Gönderilir?

Microsoft Surface batarya değişimi yapılabilmesi için tarafımıza gönderilmesi için birkaç yol bulunmaktadır. Bu yollar şunlardır;

  • Bilgisayarınızı firmamıza elden teslim edebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızı adresimize kargoyla gönderebilirsiniz.
  • Birden fazla arızalı bilgisayar bulunması halinde İstanbul içerisinde adresinizden teslim alabiliriz.

Microsoft Surface Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Microsoft Surface batarya değişimi süreci servisimizde şu adımlarla ilerlemektedir;

  • Arızalı olan bataryanız için servis kaydı oluşturulmaktadır.
  • Sizden alınan tüm aksesuar ve donanım üzerine isim ve telefon gibi bilgiler etiketle işaretlenmektedir.
  • Microsoft batarya değişimi işlemi için gereken ön çalışma yapılır.
  • Cihazın batarya değişim işlemi için gereken masraf detayı çıkartılır.
  • Fiyat bilgisi sizinle paylaşılarak onayınız alınır.
  • Onayın ardından cihazın batarya değişimi yapılır.
  • Batarya değişimi yoğunluk durumuna göre 1 saat ile 2 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.
  • Cihazın onarım süreci tamamlandıktan sonra çalışma durumu test edilir.
  • Onarımın tamamlanmasının ardından size bilgi verilir.
  • İstenilen zaman diliminde değişimi tamamlanan Microsoft Surface servisimizden teslim alınabilir.

Microsoft Surface Batarya Fiyatları

Microsoft Surface batarya değişimi bu işin uzmanı olan teknik ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Bataryanın orijinal olması ve değişim işleminin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir. Yanlış yapılan değişim uygulamaları bilgisayarınızda kalıcı hasarlara yol açabilir. Microsoft Surface bilgisayarların batarya değişim işlemleri firmamız tarafından uygun fiyat garantisi ile sunulmaktadır.

Sorunsuz gerçekleşen batarya değişim işleminin ardından bilgisayar orijinal yeni bataryası ile kullanılabilir durumda tarafınıza teslim edilmektedir. Microsoft Surface bilgisayarının bataryasının değiştirilmesi işleminin fiyatı bilgisayar modeline göre değişiklik gösterebilir. Net fiyat öğrenmek için eksiksiz bilgisayar modeli ile birlikte firma servis yetkilileri ile iletişime geçilebilir.